5 cech dobrego geodety

Dodano 24.9.2019

Geodeta to osoba, na której barkach spoczywa duża odpowiedzialność za inwestycje budowlane. To dzięki jego pracy wykonawca wie, gdzie dokładnie ma wznieść daną budowlę, gdzie przebiegać będą granice jej fundamentów i przyłącza mediów. To on wytycza granice działek i wylicza powierzchnię użytkową lokali, a także sporządza mapy do celów projektowych, dzięki którym możliwe jest wykonanie projektu budowlanego na terenie naszego kraju. Skoro geodeta jest odpowiedzialny za tyle ważnych zadań, to musi być to właściwa osoba. W tym wpisie opiszemy cechy dobrego geodety, któremu bez wahania można powierzyć pieczę nad inwestycją budowlaną.


1. Dobra organizacja pracy


Dobry geodeta musi być osobą o wysokiej kulturze pracy i doskonałej jej organizacji. Osoba wykonująca ten zawód musi być skrupulatna, uważna oraz systematyczna. Dzięki dobremu zorganizowaniu wszystkie terminy będą dotrzymane, a my unikniemy nieprzyjemnych i kosztownych opóźnień. 


2. Pełne zaangażowanie


Profesjonalny geodeta jest całkowicie skupiony na wykonywanym zleceniu. Jego praca polega na obejmowaniu całości inwestycji, ale także na zauważaniu i analizowaniu małych elementów i detali. Niezwykle istotne jest jego pełne zaangażowanie.


3. Odpowiedzialność


To kluczowa cecha wyróżniająca dobrych geodetów. Ich praca jest ważna dla całej inwestycji, ponieważ wyniki geodezyjnych pomiarów i badań mają wpływ na wszystkie późniejsze prace budowlane. Profesjonalny geodeta musi zdawać sobie sprawę z tego, że od jego umiejętności logicznego myślenia, zdolności matematycznych, technicznych, a także umiejętności zastosowania teorii w praktyce, zależy sukces całej budowy.


4. Sprawność fizyczna


Specyfika pracy geodety sprawia, że fachowiec ten musi być sprawny fizycznie. Większość zadań wykonuje w terenie, więc sprawność, zwinność, dobry wzrok i ogólny stan zdrowia jest dużym atutem.


5. Odporność na stres


Odpowiedzialność za cały projekt łączy się często z poczuciem dużej presji i stresem. Ważne jest, aby geodeta był odporny na stres i pewny siebie. Jego opanowanie i spokój sprawią, że praca będzie szła sprawnie.

Telefon

+48 511 692 055  

Email

geo_pryzmat@wp.pl

Adres

 

wyszków geodezja, podział nieruchomości, geodeta radzymin, geodeta marki, geodeta wołomin,  geodeta ząbki, powiat wołomin, mapa do celów projektowych, geodeta tłuszcz, geodeta wyszków, inwentaryzacja budynku, dobry geodeta, tyczenie budunku, tyczenie granic,tani geodeta, pryzmat geodezja, mapa do celów projektowych wyszków, geodezja radzymin, geodezja marki, podział nieruchomości, tyczenie działki, mapa do projektu, gedeta z wyszkowa, podział działki