Kiedy należy skorzystać z usług geodety?

Dodano 24.9.2019

Geodeta jest niezbędny na każdej budowie czy przy dokonywaniu modernizacji budynku. Od jego kwalifikacji i doświadczenia zależy możliwość realizacji inwestycji budowlanej. To dzięki niemu niewielki rysunek projektowy może być właściwie przeniesiony w skali 1:1 na wyznaczoną działkę. Geodeta wykona niezbędne pomiary i wytyczy obrys budynku, a także pomoże w wielu innych czynnościach. 


Minimalny zakres usług geodezyjnych potrzebnych na każdej budowie:


Przygotowanie mapy do celów projektowych – to na podstawie tego dokumentu architekt może dokładnie rozplanować dom, wszelkie inne projektowane elementy oraz przyłącza mediów, a później przygotować stosowny załącznik do wniosku o pozwolenie na budowę.


Wytyczenie zabudowań na działce – dotyczy to zarówno domu, jak i każdego innego obiektu. Geodeta musi wykonać niezbędne pomiary, dzięki którym będzie mógł zaznaczyć obrysy fundamentów zabudowań. Bez jego pracy wykonawcy nie wiedzieliby, gdzie dokładnie ma zostać wybudowany dom.


Wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej – po wykonaniu wszystkich prac geodeta nanosi na mapę wszystkie budynki i przyłącza, dzięki niej urząd może wydać nam pozwolenie na użytkowanie budynku.


Opisane powyżej usługi geodezyjne są obowiązkowe dla każdej budowy, a określają to przepisy prawa budowlanego. Z usług geodety można jednak skorzystać jeszcze w innych sytuacjach, takich jak np.:


• Przekształcanie działki rolnej w budowlaną.
• Dokonywanie podziału albo wyznaczanie granic działki.
• Chęć ogrodzenia działki, kiedy nie znamy dokładnie jej granic.
• Uzupełnienie map geodezyjnych o nowe obiekty.
• W sytuacji konfliktu z sąsiadem o przebieg granicy waszych działek.
• Jeśli zamierzasz połączyć kilka sąsiadujących ze sobą działek w jedną posesję.
• Jeśli potrzebujesz dokonania pomiaru powierzchni użytkowej lokali.
• Jeżeli chcesz podzielić istniejącą już nieruchomość.


Pomoc geodety jest potrzebna na wielu etapach wznoszenia budynków, dlatego najlepszym pomysłem jest zatrudnienie go już na początku prac związanych z inwestycją budowlaną. Kompleksowa obsługa geodezyjna sprawi, że wszelkie prace budowlane przebiegną sprawnie, bez komplikacji i zgodnie z planem.

Telefon

+48 511 692 055  

Email

geo_pryzmat@wp.pl

Adres

 

wyszków geodezja, podział nieruchomości, geodeta radzymin, geodeta marki, geodeta wołomin,  geodeta ząbki, powiat wołomin, mapa do celów projektowych, geodeta tłuszcz, geodeta wyszków, inwentaryzacja budynku, dobry geodeta, tyczenie budunku, tyczenie granic,tani geodeta, pryzmat geodezja, mapa do celów projektowych wyszków, geodezja radzymin, geodezja marki, podział nieruchomości, tyczenie działki, mapa do projektu, gedeta z wyszkowa, podział działki